Czerwiec 2014
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Lipiec 2014
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Sierpień 2014
PN WT ŚR CZ PT SO ND
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Co jadł Vertonghen ?

J................V • 2014-07-02, 13:28
Kto zgadnie ? Kto zgadnie ?

Donos na dziennikarza TVP

p................z • 2014-07-02, 18:29
Mecz Niemcy - Algieria na mundialu został rozstrzygnięty w dogrywce (2:1 dla Niemców). Ale może być jeszcze... kolejna dogrywka. Doradca OPZZ Piotr Szumlewicz wysłał bowiem do krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę na komentującego to spotkanie Jacka Laskowskiego.

Komentator TVP powiedział na temat Algierii "te cwane zwierzęta z pustyni potrafią napsuć dużo krwi reprezentacji Niemiec". "A to już przejaw dyskryminacji ze względu na rasę" - pisze Szumlewicz.

Reprezentacja Algierii ma przydomek "Lisy Pustyni" i to miał na pewno na myśli Laskowski. Gdzie tu dyskryminacja?! Panie Szumlewicz, przyłóż pan sobie worek lodu do głowy. Jak nie pomoże, to może pan jeszcze wysłać doniesienie do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta. Sprawa jest bowiem mega ważna, będzie można nią przykryć aferę taśmową.

Tak wyglądała skarga Piotra Szumlewicza:

Cytat:

Od kilkunastu lat trwa w Polsce kampania "Wykopmy rasizm ze stadionów". Ma ona na celu walkę z hasłami rasistowskimi, ksenofobią i przemocą obecnymi na niektórych polskich stadionach. Niestety okazuje się, że wypowiedzi rasistowskie pojawiają się również w relacjach sprawozdawców sportowych.

30 czerwca na antenie TVP1 został wyemitowany mecz Algieria-Niemcy. Podczas transmisji relacjonujący mecz Jacek Laskowski (w przerwie między drugą połową meczu i dogrywką) powiedział na temat reprezentacji Algierii: "Te cwane zwierzęta z pustyni potrafią tutaj napsuć dużo krwi reprezentacji Niemiec". W mojej opinii powyższa wypowiedź stanowi przykład naruszenia art. 18, ust. 1 Ustawy o Radiofonii i Telewizji, zgodnie z którym "Audycje lub inne przekazy nie mogą propagować działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym, w szczególności nie mogą zawierać treści nawołujących do nienawiści lub dyskryminujących ze względu na rasę, niepełnosprawność, płeć, wyznanie lub narodowość". Wypowiedź Pana Jacka Laskowskiego niewątpliwie stanowi przejaw dyskryminacji ze względu na rasę. Jest ona naruszeniem elementarnych standardów dziennikarskich i nie powinna pojawić się w ogólnodostępnej telewizji.

W związku z tym apeluję o interwencję KRRiT w sprawie powyższej wypowiedzi. Aby więcej podobnych sformułowań nie pojawiało się w polskich mediach. Czas wykopać rasizm nie tylko ze stadionów, ale też z środków masowego przekazu.





Za gwizdek24.pl

Policyjny drift.

GoToDark2014-07-02, 15:56
Zapraszam do oglądania



Swoją drogą, zastanawia mnie dlaczego do policji przyjmowani są tacy idioci. Kierowca wozu policyjnego powinien mieć doświadczenie niczym rajdowiec, a nie jeździć jak feministka ze zdezolowanym mózgiem wielkości ziarenka melisy lekarskiej.

Ruszyły dwie e-usługi: Historia Pojazdu i Bezpieczny Autobus

A................U • 2014-07-02, 13:26
Coś dla zmotoryzowanych, co na pewno się przyda...
"Zgodnie z zapowiedzią, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło dwie e-usługi, które pozwolą on-line sprawdzić informacje o pojazdach oraz autobusach . Obie udostępnione usługi są bezpłatne.

Historia Pojazdu
www.historiapojazdu.gov.pl



Zakup używanego samochodu lub innego pojazdu zawsze napawa wieloma obawami: czy informacje przedstawione przez sprzedawcę są zgodne ze stanem faktycznym. Teraz w dokonaniu wyboru może pomóc bezpłatna usługa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych - Historia Pojazdu. Dzięki niej będziemy mogli bezpłatnie, szybko i w łatwy sposób sprawdzić podstawowe informacje o pojeździe zarejestrowanym w Polsce.

Usługa skierowana jest głównie do:

kupujących używane samochody zarejestrowane w Polsce,
sprzedających używane samochody, którzy chcą uwiarygodnić swoją ofertę.
Dzięki usłudze można sprawdzić m.in:

czy pojazd ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC,
czy ma ważne obowiązkowe badanie techniczne (oraz czy wcześniej regularnie - w terminie przechodził badania techniczne - informacje o badaniach technicznych zbierane są od 2010 r.),
jaki stan licznika odnotował diagnosta podczas badania technicznego (informacje o stanie licznika są gromadzone w ewidencji od 2014 r.),
dane techniczne pojazdu, takie jak moc silnika czy rodzaj paliwa,
liczbę właścicieli pojazdu oraz czy jest to osoba fizyczna czy firma lub organizacja,
oraz czy nie został oznaczony w ewidencji jako kradziony.
Informacje o pojeździe pochodzą z pewnego i wiarygodnego źródła, czyli Centralnej Ewidencji Pojazdów, która jest prowadzona przez ministra spraw wewnętrznych, na mocy ustawy Prawo o Ruchu Drogowym.

Aby uzyskać dostęp do informacji o pojeździe należy podać trzy dane na stronie serwisu www.historiapojazdu.gov.pl:

unikalny numer pojazdu nadawany przez producenta - VIN,
datę pierwszej rejestracji pojazdu,
numer rejestracyjny,
które można uzyskać od właściciela lub sprzedawcy.

Strona usługi jest dostępna z każdego urządzenia z internetem i przeglądarką, w tym również na urządzenia mobilne. Usługa jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach usługi udostępniane są wyłącznie informacje o pojeździe, bez danych o właścicielach.

Bezpieczny Autobus
www.bezpiecznyautobus.gov.pl

Bezpieczny Autobus to e-usługa, która pozwoli szybko i w łatwy sposób sprawdzić w Internecie informacje o autobusie lub autokarze, którym planowana jest podróż lub którym codziennie jeździmy do pracy lub szkoły. Wystarczy podać numer rejestracyjny autobusu na stronie serwisu www.bezpiecznyautobus.gov.pl, aby uzyskać dostęp do informacji, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo podróży. Usługa nie zastąpi kontroli przeprowadzanej przez Policję lub Inspekcję Transportu Drogowego. Umożliwi jednak wstępną weryfikację stanu autobusu, gdyż autobus bez ważnego przeglądu technicznego i ubezpieczenia OC nie powinien poruszać się po drodze.

Usługa skierowana jest m.in. do:

podróżujących autokarami, autobusami, czy innymi pojazdami do przewozu osób,
przewoźników autobusowych, którzy chcą uwiarygodnić swoją ofertę.
Dzięki niej sprawdzimy m.in. czy autobus lub autokar:

ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC,
posiada ważne obowiązkowe badanie techniczne,
dane techniczne, takie jak liczba miejsc czy masa pojazdu,
komunikat, czy pojazd nie jest oznaczony obecnie w bazie jako wyrejestrowany, wycofany z ruchu lub kradziony.
Uruchomienie usługi przyczyni się także do zwiększenia standardów bezpieczeństwa w branży przewozu osób, pomagając wychwycić nieuczciwe firmy oferujące przejazd pojazdami z nieważnym przeglądem technicznym czy bez ubezpieczenia OC.

Usługa będzie dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych, będzie dostępna z każdego urządzenia z Internetem i przeglądarką, w tym również na urządzenia mobilne. Informacje wyświetlane w ramach usługi są wiarygodne, bo pochodzą bezpośrednio z rejestru państwowego, jakim jest Centralna Ewidencja Pojazdów, prowadzona przez ministra spraw wewnętrznych.

***

Usługi Historia Pojazdu i Bezpieczny Autobus są częścią projektu CEPiK 2.0. W ramach projektu realizowanego przez MSW we współpracy z Centralnym Ośrodkiem Informatyki planowane jest uruchomienie kolejnych usług, które pozwolą na dostęp do danych z ewidencji."
Źródło

Boom

n................o • 2014-07-02, 3:05
kolejny dzień na Bliskim Wschodzie