jak się już Panie Mądry przyp🤬alasz i Ci się nudzi to kopsnij jakieś linki, chętnie poczytam, a tak wychodzisz tylko na pajaca
Z tego co wiem "krokodyl" to nic innego jak zwykła benzyna do kupienia na każdej stacji paliw
![]()
podpis użytkownika
Chcesz LEGALNIE 90g MM na własny użytek? >> Wbijaj na naszą grupę MM <<Krokodyl odgryza ręce i nogi
Prasa rosyjska zaczęła pisać o „krokodylu”, nazywanym też m. in. „ruską heroiną” (choć jest od niej kilkakrotnie silniejszy) w 2010 roku. Nagłośniono wówczas skalę zjawiska, jakim jest używanie tego narkotyku przez nawet 100 tysięcy Rosjan. Związanych jest z tym aż 30 tysięcy zgonów rocznie, zwłaszcza wśród biedniejszych warstw społecznych – dlatego krokodyl zyskał miano następcy heroiny. Co szczególnie istotne, nie są to „zwykłe” zgony. Rozległa gangrena, mięso, schodzące z ludzkich kości jak masło – to drastyczne obrazy, jakie można powoli znaleźć w sieci, związane z używaniem krokodyla. Kolejny niezwykły fakt to sposób podawania tego narkotyku (o ile tak można nazwać silnie toksyczną mieszankę, jaką jest dezomorfina) – dożylnie i domięśniowo, gdy wydać by się mogło, że ta droga narkotyzowania się nie jest już popularna.
Skład krokodyla
Krokodyl to narkotyk opioidowy. Skład krokodyla może zmieniać się w zależności od miejsca jego produkcji. Bazą jest jednak zawsze kodeina, składnik wielu leków bez recepty (OTC), masowo produkowanych w Rosji. Mieszankę leków z kodeiną gotuje się, dodając do tego olej przemysłowy, czerwony fosfor i jod (niekiedy zamieniany na kwas solny). Tak powstaje silnie toksyczna substancja – dezomorfina, czyli śmiercionośny krokodyl.
Opis działania narkotyku
Narkotyk zaczyna działać po 2-3 minutach, dając objawy podobne do heroiny czy morfiny – niekontaktowość, niezdolność do oceny sytuacji – które utrzymują się ok. 90-120 minut. Pierwsze widocznie objawy po zażyciu narkotyku pojawiają się po 5-10 dniach. Są to szare lub zielone plamy na skórze, które zaczynają się łuszczyć niczym skóra krokodyla. Potem zmieniają się w niegojące się, ciemnofioletowe rany, a w konsekwencji w ciało, które zaczyna odpadać od kości. Towarzyszy temu oczywiście ból, który osoba przyjmująca narkotyk stara się uśmierzyć kolejną dawką krokodyla. Odnotowano liczne przypadki podawania osobom uzależnionym tzw. „złotego strzału”, czyli dawki śmiertelnej.
Fakty
Wzór chemiczny krokodyla: C17H21NO2,
3-4 razy silniejszy od heroiny, kilkadziesiąt razy silniejszy od morfiny,
jeden z najbardziej śmiercionośnych narkotyków na świecie (śmierć po 2-3 latach od przyjęcia pierwszej dawki),
już pierwsza dawka powoduje nieodwracalne szkody w organizmie (gnicie i niszczenie organów wewnętrznych),
o przyjęciu narkotyku może świadczyć specyficzny, silny zapach jodu,
ofiary spożycia krokodyla pojawiają się poza granicami Rosji, w tym w Polsce (grudzień 2011).