Skandal wok贸艂 dziennikarza "Aftonbladet" Fredrika Virtanena wybuch艂 16 pa藕dziernika 2017 roku. Tego dnia Cissi Wallin opublikowa艂a na swoim Instagramie post, w kt贸rym stwierdzi艂a, 偶e jest ofiar膮 gw馃がtu, a sprawc膮 jest w艂a艣nie Virtanen. Dziennikarz zaprzecza艂 tym oskar偶eniom, wskazuj膮c, 偶e policja umorzy艂a post臋powanie w tej sprawie ju偶 w 2012 roku. Mimo to gazeta "Aftonbladet" przeprowadzi艂a wewn臋trzne post臋powanie i cho膰 nie zako艅czy艂o si臋 ono 偶adnym konkretnym wnioskiem, Fredrik Virtanen odszed艂 z pracy.
Po tym, jak Cissi Wallin oskar偶y艂a go o gw馃がt, Fredrik Virtanen postanowi艂 poci膮gn膮膰 j膮 do odpowiedzialno艣ci i oskar偶y艂 j膮 o pom贸wienie. S膮d okr臋gowy w Sztokholmie przyzna艂 mu racj臋. W uzasadnieniu wyroku napisano, 偶e Cissi Wallin oskar偶y艂a dziennikarza o bardzo powa偶ne przest臋pstwo i udost臋pni艂a t臋 informacj臋 tysi膮com os贸b, co wp艂yn臋艂o na jego 偶ycie osobiste i zawodowe. Wyrokiem s膮du Cissi Wallin ma zap艂aci膰 5 tys. szwedzkich koron grzywny (ponad 2 tys. z艂) i wyp艂aci膰 dziennikarzowi odszkodowanie w wysoko艣ci 90 tys. koron (ponad 36 tys. z艂).
Fredrik Virtanen skomentowa艂 wyrok s膮du na swoim blogu. Stwierdzi艂, 偶e jest "szcz臋艣liwy z werdyktu", zaznaczaj膮c jednocze艣nie, 偶e internet niczego nie zapomina, a informacje o skandalu z jego osob膮 w roli g艂贸wnej wci膮偶 pozostan膮 w sieci.
Cissi Wallin opublikowa艂a selfie z wyrokiem s膮du na swoim koncie na Instagramie. Jej obro艅ca zapowiedzia艂, 偶e odwo艂a si臋 od decyzji wymiaru sprawiedliwo艣ci.
Obrona uwa偶a, 偶e wyrok s膮du mo偶e "w zasadzie podwa偶y膰 ca艂y ruch #MeToo" - relacjonuje "Aftonbladet".
Na zdj臋ciu poni偶ej pani pomawiaj膮ca i dziennikarz, kt贸ry straci艂 przez ni膮 robot臋.